ZBYTEK o.s.


Petice za záchranu Genia loci čtvrti okolo „Papíráku“

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním


Tato čtvrť kolem tzv. Papíráku, ač je zdevastovaná a v torzálním stavu, je přesto svými úzkými a křivolakými uličkami jedinečná v Liberci a má svůj historický charakter jako „pražská Malá Strana“. Jako spolek Zbytek jsme rádi, že se po dlouhé době v této čtvrti objevily nové budovy a stavební činnost.


Zásadně nesouhlasíme se záměrem developera, postavit zde BYTOVÝ DŮM PAPÍROVÉ NÁMĚSTÍ LIBEREC (ofic. název projektu), objekt přemrštěných rozměrů, který je co do délky i výšky neúnosný v „libereckém starém městě “ a který by ji posléze zničil.


Vysvětlení:
Dům má obsahovat 110 bytů, 3 podzemní podlaží parkovišť a 6 nadzemních podlaží, zabírá prostor od ul. Na Poříčí až do ul. Lucemburská. Velikostí a sebestředností nebere na vědomí hodnotu historické čtvrti. Svým charakterem přinutí ostatní budoucí investory pokračovat v sídlištní výstavbě. Tato petice nechce zastavit výstavbu v této lokalitě, ale jako občané Liberce chceme přinutit developera k tolerantnějšímu a ohleduplnějšímu přístupu k této malebné čtvrti. Po tolika překonaných útrapách by nyní kvůli jednomu domu přišel Liberec o celou tuto historicky rostlou lokalitu.


Tato petice má pro rozhodování vedení nezastupitelnou roli. A proto žádáme obyvatele, kteří s námi sdílí tento názor, aby připojili svůj hlas k pokusu zabránit tomuto necitlivému přístupu v dané lokalitě.

Děkujeme,
spolek Zbytek
Rudolf Hůlka, Jiří Janďourek a Jiří Žid


Petice je k podepsání ve Fryčově knihkupectví a v hospodě Stereo. Chcete-li podepsat, neváhejte, čas nás tlačí, k podpisu bude maximálně 2 týdny.

fotografie p1.jpg
fotografie p2.jpg
fotografie p3.jpg
Další info v novinách:


DRBNA - Vedení Liberce má výhrady k plánované výstavbě na Papíráku. Developer musí změnit projekt nebo má smůlu


DENÍK - Vyroste na Papírovém náměstí další dům?Pospisový arch ke stažení