ZBYTEK o.s.


Zveme Vás na první oficiální ročník běhu naší čtvrtí s názvem "Po schodech Vlasty Buriana",

v neděli 2. října 2016 od 13 hodin v Lucemburské ulici v LiberciBěh Po schodech Vlasty Buriana.


První říjnovou neděli na Den architektury proběhne první ročník běhu nazvaného „Po schodech Vlasty Buriana“ u rodného domu našeho nejoblíbenějšího komika. V jednom okruhu dlouhém 1250 metrů vyběhnou účastníci 260 schodů nahoru a 115 schodů dolů. Akce je vhodná pro širokou veřejnost, každý najde svoji kategorii.

od 13:00
Příchod, příprava, registrace, vyzvednutí startovních čísel, placení startovného, seznámení se s trasou a soupeři, protáhnutí těla.

od 14:00
Královská disciplína, běh na 5 km (4 kola).

od 15:00
Běhy v kategoriích: rodina, kluci, holky, sprint a čtyřčlenná štafeta, povinný běh organizátorů a hromadný útěk všech účastníků.

Královská disciplína je dotována 6 tisíci korun. Zda českých, nebo dánských, to se ještě uvidí. První místo 3 tisíce, druhé místo 2 tisíce, třetí místo tisíc. V ostatních kategoriích jsou pro vítěze drobné dárky, přečtené knihy a diplomy.

Startovné 50 Kč, děti do 6 let zdarma.


Kdo sesadí z trůnu Vítka Pavlištu?
Minulý běh suverénně vyhrál s časem 17:45 v královské disciplíně Vít Pavlišta. Přijďte mu ukázat, zač je toho loket.


Další program:
V rámci našeho společensko-sportovního odpoledne jsme pro Vás připravili drobný kulturní program. Celé odpoledne Vás bude svým ostrovtipem provázet Jakub Marvan. Ke zpříjemnění čekání na sportovní výkony Vám do krve vleje sílu svým hudebním výkonem dj. Na závěr celého odpoledne vystoupí se svým krátkým programem a zahraje vítězům běhu slavný česky bluesman Boby Houda. Snad se to letos podaří. Doufáme, že se Vám náš kulturní program bude líbit a těšíme se na společně prožité podzimní odpoledne. Možná bude i další překvapení...


Přijďte!
Na toto odpoledne Vás co nejsrdečněji zve pořadatel, spolek Zbytek.

www.zbytek.eu
Případné dotazy a informace na email: voborova.jana@seznam.cz

Brožura ke stažení v PDF.
Plakát ke stažení v PDF.
fotky z minulého ročníku
Online MAPA BĚHU


Ohlédnutí za minulým ročníkem.

Když jsme v roce 2014 uspořádali nultý ročník Běhu po schodech Vlasty Buriana, byla to ryze sportovní akce. Záměrně jsme ji pořádali na Den architektury, protože hlavním důvodem bylo, přivést lidi a upozornit je na problém této zanedbané části města. Měli jsme velkou obavu z plošného vybourání této části centra města. V roce 2016 pořádáme první ročník Běhu po schodech Vlasty Buriana. V roce 2015 se běh nepořádal, ale právě rok 2015 je tím klíčovým rokem zcela zásadním v existenci této čtvrti.

V roce 2015 se po mnoha letech postavily 3 domy v této lokalitě. Všechny 3, a to je důležité, respektují původní blokovou zástavbu této lokality. 5 starých domů získalo novou fasádu, tzn. že tu někdo chce bydlet. A upravily se 4 dvory nebo zahrady, tzn. že tu někdo chce žít. A tato skutečnost nás naplňuje optimismem, že tuto rostlou část města už nikdo nebude bourat a zastavovat ji sídlištním způsobem.

Dále se odehrála jedna neméně důležitá akce, podařilo se nám zastavit výstavbu jednoho velkého objektu, který by právě do této lokality onen sídlištní prvek přinesl. Nutno podotknout, že se nám to podařilo díky ochotě městských radních, naslouchat našim argumentům. Stavbu jsme tedy zastavili a mysleli jsme si, že to bude natrvalo. Zahraniční developer se ale tak snadno nevzdává a zvolil nekorektní plíživý postup k realizaci. Věřme, že mu to nevyjde. To že se podařilo tento projekt zastavit, nebo alespoň oddálit, je pro dosavadní fungování Liberce velmi významné.

Když letos poběžíme Běh po schodech Vlasty Buriana, sice z některých pohledů na tuto čtvrť se vizuálně nic nezměnilo, přesto to bude běh jinou čtvrtí. Už to nebude ten zoufalý výkřik, už je to území, které je v pohybu a které obyvatelé berou na vědomí v tom pozitivním slova smyslu. Když si představíme, že by se každý rok postavil 1 nebo 2 domy a my pořádali Běh VB, tak se z běhu stane krásná tradice v hezkém rostlém městě.Rudolf Hůlka, předseda spolku Zbytek